Skip to content

İSKİLİPLİ ATIF HOCA…

Aralık 8, 2011
frenk mukallitliği ve şapka” adını verdiği ve çağdışılığı savunduğu kitabı yüzünden asıldığı rivayet edilen cumhuriyet’in ilk yıllarını çarpıtarak atatürk’ün getirdiği sisteme çamur atmak için kullanılan isim.

uludağ sözlük galeri ye eklensin

her ne kadar “frenk mukallitliği ve şapka” adlı kitabı ve kılık kıyafet devrimine karşı geldiği için asıldığı söylense, şirin gösterilmeye çalışılsa da bunun zinhar aslı yoktur.

iskilipli atıf, azılı bir cumhuriyet düşmanı ve işbirlikçidir…

o’nun yaptıklarını çorumlu bile yapmaz ama, o çorumludur…

iskilipli mehmed atıf
köken olarak baba tarafından akkoyunlu bir kürt olup, anne tarafından ise araptır.(hattab aşireti: hani şu lawrence ile bir olup türk askerlerini cepheye taşıyan trenlere sabotajlar düzenleyen aşiret…)

şimdilerde cumhuriyet rejimi tarafından katledildiği dillendirilen, dikte edilen hocaefendi’nin siciline göz atalım…

meşrutiyet ve ittihat ve terakki yılları;
hasta adam(!) osmanlı’da bir dizi reform öngören ve belki de osmanlı’yı ayakta tutabilecek yeniliklerin önünü açan 1908 devrimi’ne şiddetle karşı çıkmıştır.
avrupa ve bütün dünya aydınlanma çağını yaşarken iskilipli atıf hoca aydınlanmanın ve çağı yakalamanın günah olduğuna ve gereksiz olduğuna katışıksız bir şekilde iman etmiştir.
bu dönemde iskilipli’nin abd’nin harput konsolosu ile görüştüğü ve ermeni isyanları için işbirliği içinde olduğu teşkilat-ı mahsusa kayıtlarında mevcuttur.
31 mart ayaklanması‘nı desteklemiş, mahmut şevket paşa suikasti ile bağlantısı olduğundan dolayı sinop’a sürülmüştür…
şimdi,
çorum’un iskilip kazasında mütevazi bir din alimi(!) olan atıf efendi, cia ve mossad tarafından model alınan teşkilat-ı mahsusa tarafından fişlenerek işbirlikçi bir ajan olduğu kanısına varılıyor ve sürgün ediliyor. bu durduk yere, keyfi olarak yapılan bir uygulama olabilir mi?
ihtimal dışı…

geçelim…

osmanlı için zor yıllar başlıyor.
1. dünya savaşı. iskilipli’nin bağlantıları yıllar öncesinden planladıklarını uygulamaya başlıyor. iskilipli, birinci dünya savaşı yıllarında kürt, ermeni ve pontus’lu isyancılarla omuz omuza…

amaç,
yenilikçi kadroları halkın nazarında küçük düşürerek osmanlı’nın sonu olan ümmetçiliği hortlatmak ve ittihat ve terakki’den 31 mart’ın intikamını almak…
birinci dünya savaşı’nın son yıllarında milli mücadele’de zararlı faaliyetler içinde bulunacak olan teali islam cemiyeti‘nin temelleri atılıyor böylece…

uslanmaz bir türk düşmanı
Teali islam Cemiyeti Milli Mücadele’ye ve Mustafa Kemal’e kesin olarak karşıdır. islamcılığı, Batı ile sentezleyen bakış açılarına göre, ingilizler ve Yunanlılar iyidir.
aynı saplantılar bir diğer işbirlikçi padişah vahdeddin’de de görülmektedir o yıllarda.
o’da “ingiliz ve yunan orduları halifenin ordusudur” diyerek milli mücadeleyi baltalamaya çalışmaktadır…

iskilipli Atıf Efendinin Teali islam Cemiyeti Başkanı olarak yayınladığı bildiriden birkaç satır;

alıntı
Mustafa Kemal ve Kuvvayı Milliye maskaraları Yunan askerlerinin önünden kaçıyor.
Zavallı saf ve gafil halktan topladıkları askerlere “siz burada onlarla savaşın, biz de arkalarını çevirelim” diyerek sıvışıyorlar. Yazık ki halkımız Talât, Enver, Cemal, Mustafa Kemal gibi beş on eşkıyanın vücudunu ortadan kaldırmak için gereken fedakarlığı yapmıyor.
ingilizleri kızdırdınız, üzerimize Yunanlıları musallat ettiler.
Şimdi usulca oturup yenilginin sonuçlarına katlanmak yerine Yunanlılarla harbe tutuşuyorlar. Bu eşkıyaları ve asileri en kısa zamanda bertaraf etmek hepimize farzdır.
Harp yıllarında sizleri cephe cephe sürükleyen ve din kardeşlerinizin suçsuz yere ölmelerine sebep olanlar arasında Mustafa Kemal, Ali Fuat, Bekir Sami gibi zalimler de vardı.
Siz bu zalimlerin cinayetlerine daha ne kadar göz yumacaksınız?
Elinize aldığınız bu fetva(vahdeddin’in fetvası) Allah’ın emridir, Padişah fermanıdır. Sizler bu katil canavarları daha fazla yaşatmamakla mükellef ve görevlisiniz.
Bunların vücudlarını külliyen ortadan kaldırmak Müslümanlık için farz olmuştur
alıntı

insan olan bu lafları eder mi? müslüman olan bunları söyler mi?

söyler…
insan işbirlikçi bir vatan haini olunca söyler…halkın sadece yüzde 2’sinin okur yazar olduğu, cihan savaşı’ndan onbinlerce şehit vererek çıkan bir toplumda din adamı olarak saygı görüyorsa hele…

cahil ve küllerinden yeniden doğmaya çalışan, gazi mustafa kemal ve arkadaşları tarafından yeniden ve büyük bir millet haline getirilmek için batı medeniyetlerinin seviyesine ulaştırılmak istenen bir topluma milli mücadele’yi yermek, kurtuluş savaşımız esnasında insanların askere gitmesini önlemek ve muasır medeniyet seviyesine ulaşabilmek için gerekli olan bir dizi reforma şiddetle karşı koyup halkı ayaklandırmak gibi vazifeleri üstlenen bu din adamı(!) neticede istiklal mahkemeleri‘nde yargılanarak hak ettiği cezaya çarptırılmıştır.

dün iskilipli ve yandaşları, teali islamcılar, kürt tealiciler, ingiliz muhipleri gaflet delalet ve hatta hıyanet içinde iken, bugün menemen’de kubilay’ı katleden derviş mehmed‘in torunları iskilipli için gözyaşları dökerek o’nun masumiyetini ispatlamaya çalışmaktadır.

gerçekler din istismarı ile, gözyaşları ile ispatlanmaz…tarihi belgelerle ispatlanır. o tarihi belgeler de bilgiler de istiklal mahkemeleri’nin arşivlerinde mevcuttur…

Reklamlar
One Comment
  1. Reblogged this on azunal34.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: