Skip to content

ÇİN’DEKİ TÜRK PİRAMİTLERİ…

Kasım 6, 2011

ön türkler tarafından yaptırılmış olan lakin çin hükümeti tarafından sahiplenilen,  xian bölgesinin 100 km uzağında bulunan piramitlerdir.Mısır piramitlerinden daha büyük ve çok daha önce yapılmışlardır.
1957 yılında ise alman pilot tarafından fotograflanarak varlıkları kanıtlanmış ve alman profesör hartwig hausdof tarafından incelenmiştir.Profesör çin’deki bu piramitlerle ilgili bazı fotoğrafları basına açmıştır.

Bu piramitler çin’in tarihine sahip çıkmasının delilidir…

m.ö 10.000-3.000 arasında ön türkler tarafından yaptırılmış olup türklerin ilk yurdunun “mu kıtası” olduğu yönünde önemli sırlar ihtiva etmektedir…

peki piramitler neden saklanıyorlar?
işte bu soru çin’in tarihine sahip çıkmasıdır.
çin tarih boyunca türk milletini kendisinin en önemli düşmanı olarak görmüş, tarih boyunca türkleri sadece çinlileştirme politikaıyla durdurabilmiş, dönem dönem türk soylu hanedanlarca yönetilse dair bu günlere kadar gelebilmiştir.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/152649/+


http://galeri.uludagsozluk.com/r/152650/+

bu piramitler son derece gerçek ve son derece türktür. her ne kadar içimizdeki bazı irlandalılar bizleri tarihimizi küçümsemeye çalışsa da bu konu ile ilgili yurtdışında yayımlanmış birçok görsel ve bilimsel makale bulunmakta ve bunların hepsi bu piramitlerin, evet evet o mısır ehramlarından da büyük olan beyaz piramitin de ön türklerin eseri olduğundan bahsetmektedir.

Türk piramitleri aynı zamanda tarihe farklı şekillerde ve farklı bilim dallarının geçmişine ışık tutarlar. bunun en önemli örneği, çinliler ve batı dünyası tarafından “xiaohe” olarak bilinen 5000 yıllık türk mumyası “lolan güzeli ” dir.

lolan güzeli ‘nin, mısır ve diğer medeniyetlerin mumyalarından en büyük farkı mumyalama işleminin iç organlar çıkarılmadan yapılmış olması ve mumyanın vücudunda yer alan ameliyat izleridir.(at kılından elde edilen dikiş ipi ile).
bu da dünyanın bilinen ilk ameliyatı olarak kabul edilmektedir.

xiang bölgesinde yaşayan uygur türkleri bu piramitleri “KABBA” olarak adlandırmaktadır ki, bu kelimeyi de köken olarak inceleyecek olursak türkiye türkçe’sindeki karşılığının “kubbe” anlamına geldiğini kolayca idrak edebiliriz.

yine bölgede yaşayan çinliler ise bu yapıları “türklerin atalarına ait kütüphaneler” olarak tanımlamaktadır.

bu ve bunun gibi örneklemeler çin’deki piramitlerin öntürkler tarafından yapıldığına en önemli delillerdir sanırım…

çinliler piramitlerden birinin içindeki taşların üzerinde şunun yazdığını söylerler;

  “Türkler, Güneşin batmasına yakın bir zamanda, orduları ile buralara tekrar gelecekler, Doğu’ya, Asya’ya ve Dünya’ya hakim olacaklardır…”

 

Reklamlar
One Comment

Trackbacks & Pingbacks

  1. Çin Piramitlerinden.. « Ervah-ı-Mekân

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: