Skip to content

NAACAL TABLETLERİ…

Ekim 30, 2011
mu uygarlığı’na ait olan günümüzden 10.000-15.000 yıl evvel yazıldığı yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkarılan taş tabletlerdir.
alıntı
batik mu kitasi ve mu uygarligi hakkindaki bilgilerin çok büyük bir bölümü, 19. yüzyilda yasamis olan ingiliz arastirmaci james churchward’in incelemeleri neticesinde gün yüzüne çikmistir. ingiliz silahli kuvvetlerinde albay olan churchward, 1880’li yillarda hindistan ve tibet’te görevle bulundugu siralarda bu kita hakindaki ilk bilgileri edinmis, emekliliginden sonra da orta amerika’da arastirmalarini tamamlayarak bu batik uygariik hakkinda bes eser yazmistir.churcward’in kaynaklari, bati tibet’te bir mabette, bu mabedin basrahibi tarafindan kendisine verilen “naacal tabletleri” ile, amerikali jeolog william niven’in 1921-23 yillari arasinda meksika’da ortaya çikardigi tabletler olmustur.

bilim dünyasi, gerek churchward’in ortaya çikardigi mu uygarliginin, gerekse bir diger batik kita olan atlantis’in varliklarini kuskuyla karsilamaktadir.

ancak yine bilim dünyasi, bu iki kitanin battigi öne sürülen tarih olan 12 bin yil önce dünyada büyük bir jeolojik olayin yasandigini onaylamaktadir. kaldi ki, dünyanin hemen her yerindeki kavim ve milletlerin tufan efsaneleri de, büyük bir felaketin yasandigini dogrulamaktadir ve bilim dünyasi ister kabul etsin, ister etmesin, misir, maya kalintilari, paskalya adasi uygarligi gibi bugün nasil ortaya çiktiklari izah edilemeyen birçok eser bu batik kita uygarliklarinin varligi ile mantikli izahlara kavusabilmektedir.
alıntı

(bkz: türk piramitleri)
(bkz: atatürk ün türk tarihi tezi)bir başka varsayı da naacal tabletlerine bağlı olarak öntürk uygarlıklarının özellikle islam felsefesini etkilediği, türk mitolojisinde var olan gök tanrı inancının ve gök tanrı’nın yeryüzündeki temsilcilerinin dünyadaki ilk tek tanrılı dini örnek olduğu aşikardır.

(bkz: yafes)

Reklamlar
Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: