Skip to content

BİR-OY BİL FEDERASYONU…

Ekim 30, 2011

tarihte bilinen en eski türk devletidir.

ortaasya anav kültürü ve andronovo kazıları ile fiili varlığı tespit edilen ve sansürlenmiş tarihçimiz kazım mirşan tarafından varlığı ispat edilen ve hatta haritası dahi çizilen birliktir.

–ALINTI–
ORTA ASYA’da M.Ö. 9000’lerde ortaya çıkan BiR OY BiL konfederasyonu derin bir felsefeye sahip, büyük bir medeniyettir. insanın TANRI BELDESi’nden (göklerden, manevî âlemden) OZ’laşıp (öz, mükemmel) şekil değiştirerek, OT (od, ateş, ışık , enerji) halinde yeryüzüne “döne döne indiğine inanırlardı. OT-OZ denilen bu insan TANRI’dan geldiği için “kutsal”dı. Herkes eşitti, ayırım yoktu. Bu yüzden kendilerini yönetecek olan BUĞ’u SEÇiM’le (kurultay) belirlerlerdi. TÖRELER ile yönetilen bu insanlar kısa zamanda AŞiRET-KLAN düzeyinden MiLLET seviyesine ulaşmışlar, DEVLET kurmuşlardır. TÖRE’yi ÜYÜŞ-YIŞ seviyesine yükseltmişler, ANAYASA haline getirmişlerdir. Çok sağlam bir HUKUK anlayışları vardı. Bu insanlar IB-IS BOLIK’larda yaşamışlar, yeryüzü-gökyüzü ilişkilerini incelemişler, ASTRO-FiZiK bilimine ilk adımları atmışlardır. Soyutlama yetenekleri ve yaratıcılıkları ile konuştukları dili TAMGA denen SEMBOL-ŞEKiLLER’e dökmüşler, “taşa urmuşlar”, yani DUVARLAR’a, KAYALAR’a, TAŞLAR’a kazımışlardır.
–ALINTI–

bir oy bil federasyonu’nun devamı ise “at oy bil” ve daha sonrası ise “türük bil” federasyonlarıdır. bu ilk türk devletlerinden sonra ise sakalar(iskitler), sümerler ve diğer anadolu ortaasya turani uygarlıkları ortaya çıkmıştır…

Reklamlar
3 Yorum
  1. Gerçektende Biz Türkler hakkında bilmediğimiz nice gizlenen tarihimiz var

  2. Kazım mirşan çok büyük ve usta bir araştırmacı

  3. Metehan gumuskaya permalink

    .

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: